Sportowe Serce Krakowa

Działania na rzecz rozwoju sportu w Krakowie stanowią kluczowy element budowania zdrowego i aktywnego społeczeństwa. Wspierając tę inicjatywę, chcę zapewnić lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej oraz stworzyć warunki sprzyjające aktywności fizycznej dla mieszkańców, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Podczas konferencji prasowej z udziałem zaproszonych gości m.in. Roberta Korzeniowskiego poruszyliśmy tak ważny dla wszystkich krakowian temat sportu i możliwości jego rozwoju. Nasze propozycje mają na celu zachęcenie mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej oraz wspieranie rozwoju sportu w mieście.

Pamiętajmy, że sport odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu charakteru, promowaniu zdrowego trybu życia oraz wspieraniu zdrowia psychicznego i prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby wspierać każdą jego dyscyplinę, niezależnie od jej popularności, umożliwiając każdemu mieszkańcowi dostęp do ulubionych aktywności fizycznych. Dlatego też, zapewnimy infrastrukturę do wypoczynku i rekreacji oraz amatorskiego uprawiania sportu, np. ścieżki biegowe, małe skwery do gry w koszykówkę, piłkę nożną, stoły do teqballu, stoły do ping-ponga, bulodromy, czy stoliki szachowe w parkach.

Zadbamy o wsparcie finansowe dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia, którzy otrzymają bon na sport do wykorzystania w miejskich instytucjach kultury oraz w klubach sportowych.

 Istotne jest również podnoszenie wsparcia dla klubów sportowych, które  wykonują bardzo dużą pracę na rzecz rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży. Niestety, dotacje miasta na szkolenie dzieci i młodzieży z roku na rok maleją. Dlatego  podniesiemy dotację dla klubów sportowych z obecnych 4 mln do minimum 6 mln zł.

Nasze starania powinny również skupiać się na profesjonalistach, którzy występując w mistrzostwach reprezentują i promują Kraków na arenie międzynarodowej poprzez swoje osiągnięcia sportowe. Ich wysiłki i sukcesy powinny być docenione i wspierane.

Inwestycje w infrastrukturę sportową w Krakowie, taką jak baseny i lodowiska, organizacja cyklicznych wydarzeń rekreacyjnych w parkach czy też  tworzenie nowoczesnych przestrzeni do uprawiania sportów miejskich mają kluczowe znaczenie dla promocji aktywnego trybu życia i integracji społecznej w naszym mieście. Te działania są kluczowe dla stworzenia bardziej aktywnego i zintegrowanego społeczeństwa w Krakowie.

Wierzę, że zaproponowane rozwiązania programowe oraz wspólna praca i podejmowane działania uczynią Kraków prawdziwym miastem sportu!