Tak dla prawdziwej Hali Targowej w Krakowie, nie dla nocnego klubu!

Zwrócili się do mnie mieszkańcy Grzegórzek z prośbą o wsparcie w proteście przeciwko powstaniu trzypiętrowego klubu nocnego w budynkach Hali Targowej. To miejsce powinno być zagospodarowane zdecydowanie lepiej. Grzegórzki, ale i cały Kraków zasługują na Halę Targową z prawdziwego zdarzania, jak w wielu miastach Polski czy zachodniej Europy. Na miejsce, które będzie łączyć lokalnych sprzedawców, kawiarnie, rzemieślników i mieszkańców. Wspólnie przygotowaliśmy treść petycji, do której podpisania wszystkich Państwa zachęcam!

TREŚĆ PETYCJI:

My, niżej podpisani, zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu wstrzymania zagospodarowania części budynku Hali Targowej przy ul. Daszyńskiego 3 w Krakowie na potrzeby organizacji w tym budynku 3-kondygnacyjnego klubu nocnego. Sprzeciw wobec tych planów wyraziła już znaczna liczba mieszkańców naszego miasta, uważając w szczególności, że ten zabytkowy budynek nie powinien zostać przeznaczony do celu, który zamiast przynosić korzyści okolicznym mieszkańcom, będzie powodował zakłócanie spokoju i porządku w godzinach nocnych.

Zespół zabudowań Hali Targowej, wzniesiony w latach 1937-1940, jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków i stanowi obecnie własność gminy Kraków, pozostając jednak w użytkowaniu wieczystym Społem Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców. Plany przeznaczenia tego budynku na klub nocny o tak dużych gabarytach poważnie zaniepokoiły mieszkańców, szczególnie ze wskazanych wyżej względów bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

Naszym zdaniem dużo bardziej adekwatnym celem przeznaczenia tego zabytkowego budynku byłoby stworzenie w nim ponownie hali targowej na miarę standardów europejskich, np. takiej, którą może poszczycić się Barcelona (La Boqueria) czy Monachium (Viktualienmarkt). Tego typu miejsca są pożyteczne i chętnie odwiedzane przez mieszkańców.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych dotyczących przyszłego przeznaczenia tego budynku, tak by mógł on z powodzeniem wpisywać się w historyczny charakter naszego miasta.

PODPISZ PETYCJĘ – KLIKNIJ